Студенти ФТН Чачак освојили треће место на FTN Challenge у Новом Саду

22. 03. 2023

На Факултету техничких наука у Новом Саду одржано је такмичење FTN Challenge, на ком су учествовали студенти инжењерских, економских, менаџерских и  организационих наука из Републике Србије.

ФТН Чачак представљао је тим Патибо - Павле Дунчић, Тијана Пољчић и Бојан Машић у дисциплини Еlevator pitch. У конкуренцији 8 тимова, студенти Факултета техничких наука у Чачку заузели су треће место.  Elevator pitch је такмичење у кратким идејним презентацијама током ког такмичари имају четири сата за израду идеје, а 90 секунди за презентовање идеје жирију.

Студенти су имали прилику да се такмиче и развију своје знање кроз три дисциплине: Дебата, Case study и Elevator pitch. Ове године активно учешће на такмичењу је узело 27 тимовa и 85 такмичара.