Компанија Inmold Plast представила програм пракси студентима ФТН Чачак

20. 03. 2023

Компанија Inmold Plast из Пожеге представила је студентима Факултета техничких наука у Чачку свој програм пракси и могућности за запослење. Породична компанија из Пожеге бави се израдом висококвалитетних алата за бризгање пластике и обојених метала. Специјалност су алати за бризгање танкозидне амбалаже и алати за бризгање техничких делова. Поред алата, Inmold Plast бави се и израдом IML робота.

Представници Inmold Plastа студентима су говорили о могућностима стипендирања и запослења у овој компанији. Такође, присутни су имали прилику да чују о пословању, актуелностима, плановима за будућност ове компаније и освајању нових тржишта у Америци и Аустралији. Студенти су упознати и са радом Едукативног INTEC центар у оквиру фирме и пружању практичних и теоретских вештина из CNC, роботике и пројектовања.

На крају презентације дати су одговори на питања студената и уручени поклони.