Драги студенти ФТН, представљање COMTRADE EDIT програма– водеће летње IT школе програмирања у региону биће у среду 30.5.2018 у 12 сати у Плавој сали

23. 05. 2018

Letnja IT škola EDIT (Education for Innovative Thinkers) je prvenstveno namenjena studentima koji žele da steknu praktično iskustvo koje im je neophodno za karijeru u IT industriji. Ove godine, lajtmotiv programa je koncept “Izgradi svoju budućnost”. Učesnike očekuje rad na uzbudljivim projektima koji će im omogućiti da lakše grade svoju budućnost u oblasti informacionih tehnologije uz znanje koje će steći.

Studenti će imati priliku da testiraju u kolikoj meri umeju da primene znanja stečena u školi na konkretno rešavanje problema u grupi. Upravo zbog toga, EDIT je mnogo više od obične škole. U njoj polaznici rade na najnovijim tehnologijama, ali isto tako i:

·         spoznaju najnovije trendove u IT

·         sagledaju izazove sa kojima se sreću IT profesionalci

·         uvežbavaju timski rad

Nastava u Srbiji se odvija u dva grada: Kragujevcu I Beogradu.

#EDIT18 Kragujevac, 16 – 27.07. 2018.

Tema: Multiple material flow controllers

Šta će učesnici naučiti:

·         Kako funkcioniše Material Flow Controller

·         Kako izgleda razvoj realnog Flow sistema

·         Razmena podataka u realnom vremenu

Tehnologije:NETCore 2.0, Docker container, ActiveMQ, Angular 5

Industrije: industry 4.0, parcel and postal, intralogistics 4.0

Na #EDIT18 u Kragujevcu, čeka te izrada Flow Controller za sortiranje paketa i njihove dalje distribucije. Naučićeš kako da uspostaviš komunikaciju između Flow Controller-a u realnom vremenu. Teorija i praktično znanje je izuzetno traženo iz ove oblasti.

#EDIT18 Beograd, 16 - 27.07.2018.

Tema: The Blockchain revolution: using DinarToken to promote tourism

Šta će učesnici naučiti:

·         Osnove blockchain tehnologije

• Izrada pametnih ugovora na TestNet-u
  • Praktična primena kriptovaluta u turizmu
  • Design thinking

Tehnologije: Ethereum blockchain platforms, solidity + Thruffle framework

Oblasti:Blockchain, kriptovalute, internet of value, turizam, web/mobile aplikacije

Na #EDIT18 u Beogradu, čeka te razvijanje DinarToken-a, nove digitalne valute koja omogućava razmenu vrednosti između turističkih servisa i turista. Tokom dve nedelje aktivnog rada, imaćeš priliku da se upoznaš sa konceptom “Internet of value” kao i sa korišćenjem pametnih ugovora (Smart Contracts) za razmenu, upotrebu i upravljanje DinarTokenom.

Više informacija o temi pogledaj na: EDIT.WORLD.

Prijave su otvorene!

Pretvori leto 2018. u nezaboravnu IT avanturu!Broj polaznika je ograničen, zato požuri i što pre popuni prijavuza #EDIT18!

Možete se prijaviti do kraja juna

Za sve dodatne infomacije, kontaktirajte nas na edit.rs@comtrade.com