Предавање директора Компаније „Qualcomm“ за студенте ФТН

13. 11. 2020

У уторак 10. новембра 2020. за студенте Факултета техничких наука одржано је онлајн предавање на тему високих технологија у области дизајна и производње чипова за индустрију мобилних комуникација (телефона и покретних уређаја). Било је речи и о њиховој примени у вештачкој интелигенцији, надолазећој 5G технологији и могућностима за развој апликација које ће бити подржане на тој платформи.

Изузетно посећено онлајн предавање је реализовао Милан Плавшић, једног од водећих директора и инжењера у Компанији „Qualcomm“ (San Diegо) привукло је пажњу не само будућим инжењерима већ и другим посетиоцима.