Успех наших научника на међународном такмичењу „Корона иновације“

8. 08. 2020

На недавно одржаном међународном такмичењу „INVENTIONS vs CORONA – Invention Contest for the Benefit of Humanity Against COVID-19“, на коме су учествовали истраживачи из 35 земаља са 202 проналаска, истраживачка група проф. др Владимира Павловића је награђена бронзаном медаљом за развој антимикробних и антивирусних материјала за превенцију ширења корона вируса и других патогених биоаеросола из вентилационих уређаја.

Такмичење је  одржано под покровитељством Међународне федерације удружења проналазача (International Federation of Inventors Associations – IFIA), а истраживачка група проф. Павловића је била једини учесник из Србије. Поред др Владимира Павловића, редовног професора Пољопривредног факултета Универзитета у Београду и научног саветника Института техничких наука САНУ,  у мултидисциплинарном истраживачком тиму су били и др Бранислав Влаховић, редовни професор Централног универзитета Северне Каролине (САД), др Вера Павловић, ванредни професор Машинског факултета Универзитета у Београду, др Сузана Филиповић, научни сарадник Института техничких наука САНУ, др Павле Машковић, ванредни професор Агрономског факултета у Чачку Универзитета у Крагујевцу и др Предраг Петровић, редовни професор Факултета техничких наука у Чачку Универзитета у Крагујевцу.

Текст преузет са сајта Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије