Одржана Међународна конференција "Human Centered Computing"

2. 09. 2019

Факултет техничких наука у Чачку од 5. до 9. августа 2019. год. био је домаћин 13. Међународне конференције "Human Centered Computing". Главне теме конференције биле су примена вештачке интелигенције, машинског учења, неуронских мрежа, науке о подацима, визуализација података, мобилне мреже, социјалне мреже, као и интернет ствари. Према одлуци организатора Републици Србији и Факултету техничких наука у Чачку припала је част да буду домаћини овогодишње конференције која се иначе сваке године одржава у другој држави.

ФТН је угостио више од 30 професора и истраживача са високо рангираних универзитета и института у Кини међу којима су: Wuhan University of Technology, The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen, China University of Geosciences, China Jiliang University, South China Normal University, Jilin University, Nanjing University of Posts and Telecommunications, Fudan University, Laboratory of Parallel Software & Computational Science, Institute of Software, Chinese Academy of Sciences, Institute of Psychology,Chinese Academy of Sciences, Beijing University of Posts and Telecommunications, Shanghai Polytechnic University, Huazhong University of Science and Technology, Beihang University i Beijing Jiaotong University.

Истраживачи из Кине су заједно са научницима и истраживачима из Србије излагали своје научне резултате уз веома активну дискусију учесника.

На крају вишедневне конференције гости из Кине изразили су велико задовољство због избора Чачка и Факултета техничких наука  као дестинацију за одржавање конференције потврдивши спремност за будућу сарадњу.