Почело пријављивање кандидата за индекс ФТН

20. 06. 2019

На Факултету техничких наука у Чачку почело је пријављивање кандидата који конкуришу за индекс ФТН и трајаће закључно са понедељком, 24. јуном 2019. год.

На шест студијских програма основних академских и интегрисаних академских студија има места за 345 студената, од којих 260 за студије из буџета и 85 места намењено је самофинансирајућим студентима.
Квоте за упис на студијске програме, уз мање корекције, остале су углавном на нивоу прошлогодишњих. Највише буџетских места има на студијском програму Информационе технологије, 120 буџетских и 10 за самофинансирајуће студенте. На Електротехничком и
рачунарском инжењерству предвиђен је упис 70 студената на буџет и 10 самофинансирајућих, док је на Мехатроници и Инжењерском менаџменту планирано по
30 места и за један и за други програм по 25 на терет буџета и по пет самофинансирајућих.
За студије Предузетничког менаџмента могућност за упис имаће 45 кандидата (15 на терет буџета и 30 самофинансирајућих. На петогодишње интегрисане академске студије Технике и информатике планиран је пријем 30 кандидата, пет буџетских и 25
самофинансирајућих студената.
„Ове године уписне активности почеле су нешто раније у односу на претходне године.
Пријава на конкурс траје закључно са 24. јуном, укључујући и суботу, а пријемни испит биће одржан 3. јула. Упис примљених кандидата биће од 8. до 12. јула.“
— изјавио је продекан за наставу ФТН др Милан Плазинић и поручио будућим бруцошима: „Позивам и средњошколце из околних земаља да конкуришу, јер могу се школовати под истим условима као и студенти који су рођени у Србији.“
Школарина за самофинансирајуће студенте је непромењена, износи 81.000 динара