На ФТН обележен Савиндан

27. 01. 2016

У присуству свештеника, чланова колектива, представника студената, колега у пензији  сечењем славског колача и освећењем славског жита на Факултету техничких наука традиционално је обележена  школска слава Свети Сава. Домаћин славе био је мр Зоран Јевремовић, а идуће године домаћин ће бити др Момчило Вујичић, ванр.професор.  Вокално извођење  Светосавске химну приредила је Ива Вуковић, ученица Средње музичке школе у Чачку.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Савиндан је проглашен за школску славу пре 193 године, а ове године се навршило 175 година како је 1841.године уведена обавеза обележавање школске славе у школама у Србији.

Очување светосавског духа у српском народу, пут вере, наде, правде, поштења и међусобног поштовања биле су речи свештеника  које су у осврту на животни пут  Растка Немањића, осликале просветитељски живот Светог Саве, ствараоца темеља образовања у Србији.