У посети Техничком факултету

5. 10. 2011

Некадашњи студент Техничког факултета  др Саша В. Раковић, дипл. инж. мех.  посетио је факултет на коме је стекао звање  дипломираног инжењера мехатронике  и том приликом се састао са деканом, продеканима и професорима. Др Саша Раковић је један од успешних младих људи који су са дипломом Техничког факултета у Чачку наставили своје образовање и професионалну каријеру у иностранству.

Rakovic

Магистарске студије завршио је на Imperial College London(London, UK),где је одбранио и докторску дисертацију и стекао  звање доктора наука из области Control Theory, Electrical and Electronic Engineering. Др Раковић je запослен на Департману за инжењерске науке Универзитета у Оксфорду и ради као научни сарадник на  немачком Institute for Automation Engineering,Otto–von–Guericke–Universit¨-Magdeburg.